כך תעבדו מהבית ותישארו פרודוקטיביים

אם גם אתם כמו אלפי בעלי עסקים שעובדים מהבית – המאמר הזה עבורכם.
כיום עבודה מהבית היא צורת עבודה מקובלת שיותר ויותר בעלי מקצוע מאמצים. החיבור לאינטרנט והיכולת שלנו להתחבר מכל מקום היום, גורמת לכך שיותר אנשים זונחים את המשרדים, חוסכים את הפקקים ונשארים לעבוד בבית.
אבל… יחד עם היתרונות מגיעים גם החסרונות. העבודה מהבית עלולה להיות מלאה בהסחות דעת ולגרום לכם להיות הרבה פחות יעילים. אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבוד מהבית:

📌 קבעו פינת עבודה קבועה.

אנחנו יודעים שזה סופר מפתה לעבוד מהספה או אפילו מהמיטה אבל המקום ואופן הישיבה שלנו יכולים להשפיע על האפקטיביות שלנו. לכן, כדאי לקבוע פינת קבועה שמוקדשת לעבודה. כל מה שצריך זה שולחן, כסא נוח ומעט מקום פנוי.
בסוף יום העבודה סדרו את המקום והכינו אותו ליום העבודה הבא.

📌 קבעו זמני עבודה
העבודה מהבית עלולה להיות "נזילה" ואנחנו עלולים להתפתות לטפל בבית במקום להתחיל לעבוד. היא בקלות יכולה לגלוש לניקיון הבית, קיפול כביסה, בישול או אפילו צפייה בטלוויזיה. קבעו זמנים בהם אתם עובדים וזמנים, אם אתם מרגישים שאתם חייבים, בהם אתם מטפלים בבית.
עדכנו גם את בני הזוג / הילדים / השותפים שאילו שעות העבודה שלכם על מנת שלא יצפו שכיוון שאתם בבית אתם זמינים עבור המטלות היומיומיות.

📌 קבעו סדר יום מראש ודווחו לעצמכם כיצד עמדתם בו
למרות שאתם המנהלים של עצמכם זה קריטי שתקבעו לוח זמנים ותעשו מאמצים לעמוד בו.
בתחילת כל יום עבודה או שבוע עבודה (איך שנוח לכם) קבעו את המשימות שעליכם לעשות. ברשימת המשימות שבצו את כל המשימות, גם גדולות וגם קטנות (כגון שליחת מייל או הודעה ללקוח). שימו בתוך הלוז גם זמן לארוחת צהריים, שיחות טלפון עם משפחה חברים ואפילו זמן גלישה ברשתות החברתיות.

📌 צאו מהבית
העבודה מהבית עלולה להיות בודדה ולעיתים מעיקה. קבעו יום בשבוע בו אתם יוצאים מהבית. זה יכול להיות יציאה לפגישת עבודה, לנטוורינג או מפגש עם בעלי עסקים אחרים או כדי לעבוד בחלל עבודה משותף. מפגש עם אנשים אחרים מגביר את היצירתיות ונותן לנו אתנחתא מהעבודה לבד.

📌תתלבשו!
הכי כיף להישאר בפיג'מה אבל לבוש המתאים לעבודה בחוץ יכניס אתכם לאווירת "עבודה" וישפיע גם הוא על האפקטיביות שלכם. כמו שלא נצא את המשרד לבושים בפיג'מה ועם שיער פרוע כך גם לא נתחיל את יום העבודה שלנו בבית. המעבר בין זמן בית לזמן עבודה הוא חשוב ומשפיע רבות על היעילות שלנו ביום העבודה.

הנה במתנה לוח זמנים שבועי עליו תוכלו לתכנן את הימים שלכם.
בהצלחה!

  זקוקים לעזרה? מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לסייע לכם